Her Cumartesi çocuklarla birlikte düşünüyoruz!


6-14 yaş arası katılımcılarımızla, her Cumartesi felsefi soruşturmalar gerçekleştiriyor, çevremizdeki dünyayı birlikte keşfediyor ve daha yaratıcı, daha özenli, eleştirel ve işbirlikçi düşünmenin yollarını hep birlikte arıyoruz. Bunu yaparken de, birbirinden güzel hikayeler okuyor, videolar izliyor, müzikler dinliyor ve daha nice nitelikli uyaran üzerine düşünüyoruz.

Çocuklar P4C atölyeleri sayesinde daha nitelikli sorular sorma ve birbirlerinin düşüncelerini özenli bir şekilde dinleme becerilerini geliştirecekler, farklı düşüncelere ve davranışlara saygı duymayı ve kendilerini daha özgüvenli bir şekilde ifade etmeyi deneyimsel bir şekilde öğrenecekler. Uzman bir kolaylaştırıcı eşliğinde ve çocuklar için titizlikle hazırlanmış korunaklı bir zihinsel yaşam dünyasında yaratıcı, duyarlı, eleştirel, özenli, işbirliğine yatkın bir insan ve yurttaş olmayı oyunlar ve felsefi soruşturmalar eşliğinde öğrenecek. En önemlisi, çocuklarımız P4C uygulamaları sayesinde öğrenmeyi öğrenecekler!

 

Her Cumartesi toplam 90 dakika sürecek olan (eğitimlerin online olması durumunda bu süre 60 dk olacaktır) P4C uygulamaları ile çocuklar, eşsiz bir deneyim yaşayacak, farklı düşünme devinimlerini ve bunların nasıl gerçekleştiğini keşfedecekleri bu uzun yolda anlamlı bir başlangıç yapacaklar.

Cumartesi günleri aşağıdaki ekiplerden hangilerinin açık olduğunu ve hangilerinin küçük filozofumuzun yaşı için uygun olduğunu öğrenmek için bizi arayabilir ya da hemen yazabilirsiniz.

 

 

Ekip I (Sokratesçiler): Her Cumartesi / 10.00-11.30

Ekip II (Platoncular): Her Cumartesi / 12.00 - 13.30

Ekip III (Aristotelesçiler): Her Cumartesi / 14.00 - 15.30

Not: Ekip isimlerinin gerçekleştirilecek uygulamalarla hiçbir ilgisi yoktur. Yalnızca atmosferi daha felsefi hale getirmek istedik. :)